Waar Licent voorheen door het leven ging als een volmachtbedrijf met een twintigtal aangesloten zelfstandige kantoren vormen deze sinds maart 2023 samen één bedrijf met (inmiddels) 41 vestigingen. En dat brengt natuurlijk de nodige uitdagingen met zich mee! Marco vertelt: ‘Het is belangrijk om naar een eenduidige manier van werken te gaan. Daarnaast heb je bepaalde wettelijke verplichtingen en wil je het juiste uitstralen richting klanten. Je wil enerzijds dingen vastleggen en anderzijds het proces makkelijker maken voor medewerkers.’
Licent is niet de enige die tegen deze uitdaging aanloopt. ‘De consolidatie van de afgelopen jaren heeft heel wat integratietrajecten met zich meegebracht. Wil je dit terugverdienen? Dan kun je dat doen door het applicatielandschap te vereenvoudigen,’ vertelt Daan. Ook is na de vele conversies van de afgelopen jaren de focus veranderd. ‘De aandacht ligt nu op optimale klantbediening. En dus stijgt de vraag naar goede CRMoplossingen.’
Er ontstonden drie klantbehoeften: versimpeling, kostenbesparing én betere klantbediening. Daan: ‘Bij ANVA doen we er alles aan om onze klanten het leven makkelijker te maken. Dat betekent soms ook eerlijke keuzes maken om sneller die klantbehoefte in te vullen. In dit geval, de samenwerking zoeken op het gebied van CRM. Dit is echt een specialisme’. Ronald vult aan: ‘Daarom zijn we op zoek gegaan naar een partij die binnen onze branche marktleider is op dit gebied. En zo kwamen we uit bij Blinqx.’
Dat is een opvallende keuze. Blinqx is namelijk een concurrent van ANVA. ‘Onze filosofie is: als iets echt waarde oplevert, zijn we bereid dit te doen. Blinqx heeft mooie producten, die goed aansluiten op ANVA en door veel klanten al gebruikt worden’, legt Ronald uit. De eerste gesprekken startten ruim een jaar geleden. Daan: ‘Dat was natuurlijk even aftasten. Dit partnership ging dan ook niet over één nacht ijs. Maar het contact voelt goed en er is wederzijds vertrouwen. We willen beide het beste voor de klant met optimale integratiemogelijkheden.’
Met eBlinqx CRM hebben ANVA-klanten er een mooie optie voor krachtige CRM-functionaliteiten bij. Ook levert de integratie centrale klantinformatie op. Dus niet meer zoeken in losse systemen, maar alle klantgegevens, polissen en hypotheekdossiers op één plek. Bij Licent was deze combinatie een logische keuze. Marco vertelt: ‘ANVA vormt de basis binnen Licent. En ook met Blinqx hadden we al ervaring. Daarom konden we snel aan de slag met eBlinqx. Bij andere pakketten was dit minder plug and play geweest en hadden we meer zelf moeten bouwen.’
Licent maakt sinds oktober 2024 gebruik van eBlinqx CRM. ‘Het helpt ons bij actief klantbeheer. Dat is een enorme plus! Zo kunnen we klanten automatisch, periodiek aanschrijven. Daarnaast zorgt de automatische gespreksvastlegging voor snelle terugkoppeling naar de klant. Er wordt op een heldere, eenduidige manier een rapport gemaakt, waarin ook de risico-inventarisatie meer naar voren komt’, legt Marco uit.
Dit zorgt voor meer professionaliteit en toegevoegde waarde naar klanten toe. En dat is belangrijk voor Licent: ‘Wij gaan net een stapje verder. We helpen klanten bij het creëren van financiële rust, bijvoorbeeld met een financiële APK.’ Daarnaast maken de functionaliteiten ook het werk van de adviseur zelf leuker. ‘Natuurlijk duurt het even voordat alles is geïntegreerd. Maar dit doen wij stap voor stap, waarbij we goed worden begeleid.
‘Snelheid en gemak zijn echt een must als het gaat om klantbediening. Een verzekerde wil zo snel mogelijk weten of iets gedekt is’, vertelt Joost. Toch maakt het tekort aan medewerkers dit vaak lastig. ‘Ook wil iedereen aan actief klantbeheer doen. Maar handmatig is dat niet te doen. Onze CRM-applicatie maakt het mogelijk dit soort zaken te automatiseren.’ Dat doen ze onder andere via maatwerk workflows, risicomanagement, AI-ondersteuning en volledige integratie van je mailbox in het pakket.
Ook voor Blinqx was de samenwerking met ANVA even aftasten. Maar, vanuit de wens om de klant optimaal te bedienen, uiteindelijk een logische stap. ‘Als intermediair heb je een totaaloplossing nodig. ANVA heeft vele tevreden klanten en een goede oplossing voor volmachtadministratie. Door deze expertise te bundelen met ons brede aanbod, kunnen we de klant nu nog beter bedienen.’ Wel is de gezamenlijke aanpak voor klanten soms even wennen. ‘We gaan samen naar afspraken. Dat levert verraste, maar vooral positieve reacties op. Het werkt heel erg goed en plezierig’, sluit Joost af.
Licent gebruikt de eBlinqx CRM als integratie met ANVA. Het csheelt dubbele invoer en is een naadloos pakket.
Wil jij ook proactief en professioneel klantbeheer combineren met slimme automatisering? Ontdek hoe eBlinqx CRM voor jou kan werken.